PROGRAM:

Tropami Wysockiego
– pieśni narowiste
Śladem Bułata Okudżawy

Wieczór rosyjskich
bardów

Przerwany lot -
spotkanie z Wysockim

Barwy

Romantico po rosyjsku

Między Ukrainą a
Podlasiem

Pieśni Okudżawy i
podolskie pieśni żydowskie

Romanse i ballady

Banditen songs

Flamenco

Rajskie jabłka

Muzyczny list z Moskwy
PianoBar
Rock and Pop
Do nieba schody
Inne projekty

 


Tomek Wachnowski

Autor, kompozytor, wykonawca.

Od kilkunastu lat już w przestrzeni zwanej „Krainą łagodności”. Laureat Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Autorskiej w Warszawie i Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, wielokrotny gość Zamkowych Spotkań „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie i „Zajazdu Bardów” w Gołdapi. Równie dobrze czuje się z zespołem – koncert „3 x BARDZIEJ” w Teatrze Małym w Warszawie – jk w towarzystwie samej tylko gitary np. w Piwnicy na Wiślnej w Krakowie.

Współpracował i występował z Wolną Grupą Bukowina, Jurkiem Filarem, Krzysztofem Ścierańskim, Marcinem Dańcem. Występował w nie tylko w Polskich miastach lecz także w Pekinie, Atenach, Chicago.

Wydał trzy autorskie płyty: Śniegowice - 1993, Właśnie tak – 1999, Dla bogaczy pogodę – 2003.

Autorskie piosenki Tomka znajdują się na składankach Krainy Łagodności a „Znaki na niebie”, zaśpiewana przez Iwonę Loranc i Kubę Bardacha, trafiła na ścieżkę dźwiękową filmu „Ławeczka”. Piosenkę „Most między nami” z jego tekstem do filmu „8 dni strusia” śpiewała Katarzyna Cerekwicka, a napisana wspólnie z Piotrem Rubikiem „Najdalszą z gwiazd” w angielskiej wersji śpiewał duet Georginia i Jose Cura.

Charakterystyczny głos, naturalna interpretacja i powazna zażyłość z gitarą sprawiają, że piosenki Tomka Wachnowskiego trafiają do serca i pozostają na długo w pamięci.

Jolanta Mórawska (piano) i Wojciech Suchań (piła)

tworzą niepowtarzalny duet. Radość wspólnego grania udziela się słuchaczom. W repertuarze tego niecodziennego zespołu znajdują się kompozycje Jolanty Mórawskiej, standardy światowej muzyki klasycznej i rozrywkowej. Niejednokrotnie występ wzbogacony jest czytaniem poezji, do której Jolanta Mórawska skomponowała ilustracje muzyczne.

Koncert może trwać 1 godzinę 15 min. lub dwie części po 40 minut, z 15 min. przerwą.

O artystach:

Jolanta Mórawska – pianistka.

Z wykształcenia wiolonczelista, grała w kameralnym zespole kompozytora Mikołaja Hertla, w Teatrze im. Jaracza i, jako akompaniator, w Teatrze muzycznym w Łodzi, wiolonczelistka w orkiestrze w Filharmonii Łódzkiej, Operetce Warszawskiej, solistka w Zespole ArtystycznymWojska Polskiego, w Teatrze Dramatycznym pod dyr. G . Holoubka, pianistka w Estradzie Warszawskiej.

Koncertowała w takich krajach jak Chiny, U.S.A, Niemcy, Francja, Emiraty Arabskie, ma na swoim koncie wiele koncertów w Polsce.
Od kilku lat zajmuje się kompozycją i pianistyką. Ma w dorobku liczne utwory ilustracyjne, muzykę baletową (w przygotowaniu balet – Pantomima Lalka i Pajac), pieśni m.in. do słów Leśmiana ( III miejsce na konkursie w Iłży), grywa na licznych wystawach fotografii – gościły ją Galeria Cytadela, Galeria Powsin, Ogród Botaniczny.

Oferta koncertowa obejmuje zarówno repertuar operowy, operetkowy, musicalowy, oratoryjno-kantatowy, jak również autorski (muzyka Jalanty Mórawskiej, są to utwory ilustracyjne, romanse, utwory dla dzieci) oraz standardy muzyki jazzowej i rozrywkowej.

Wojciech Suchań - gra na niecodziennym instrumencie, jakim jest piła.

Występował w programach telewizyjnych takich jak: RTL 7; TVN; TVP1; Teleexpress; TV Polonia; Canal +; POLSAT w programach oświatowych i edukacyjnych.

Brał udział w cyklicznym programie „ Karuzela Cooltury” organizowanym przez Fundację Twórczości Narodowej w Warszawie z udziałem m.in. Jerzego Maksymiuka, Janusza Gajosa, Krzysztofa Zanussi. Występował z Markiem Majewskim - znanym i cenionym poetą, satyrykiem, felietonistą i kompozytorem.

Występuje także na wernisażach, wieczorach poetyckich, imprezach plenerowych- koncertach, targach.
W repertuarze ma m.in. standardy jazzowe, muzykę filmową, evergreeny.

Patrycja Olton

- absolwentka Wydziału Wokalnego Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Fryderyka Chopina w Warszawie oraz absolwentka Policealnego Studium Jazzowego przy ul. Bednarskiej w Warszawie.

Laureatka I-go miejsca konkursu "Złoty Krokus" w Jeleniej Górze (2002) oraz
I-ego miejsca w konkursie wokalistów jazzowych podczas Międzynarodowych Spotkań Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2003).


W corocznym rankingu czytelników Jazz Forum (Jazz Forum 1-2/2004) znalazła się wśród sław największego formatu. Zebrała bardzo pochlebne recenzje podczas II-ej edycji Smart Jazzpol Festiwal (2003), który odbywał się w Skarpie. Jej głos został doceniony również przez redakcję "Zwierciadła" (kwiecień 2004) i Jazz Forum (12/2003).

Współpracowała z takimi muzykami jak: Bogdan Hołownia, Wojciech Majewski, Paweł Pańta, Cezary Konrad, Marcin Olak, Robert Majewski, Wojciech Pulcyn, Michał Tokaj, Piotr Rodowicz, Roman Ślefarski, Kazimierz Jonkisz.

Podczas koncertu artystce akompaniują opcjonalnie: fortepian, fortepian i gitara, fortepian i kontrabas, dwie gitary, gitara i kontrabas.

Karolina Brodniewicz

– puzonistka. absolwentka Instytutu Jazzu i Muzyki Estradowej Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Bronislawa Duzego. Wczesniej ukonczyla Liceum Muzyczne w Szczecinie (1998 r.) oraz Policealne Studium Jazzu w Warszawie (2002 r.) w klasie Grzegorza Nagorskiego. Jej doswiadczenie zawodowe to wspolpraca z warszawskimi Teatrami Komedia i Roma, przy wystawianych tam musicalach "Chicago" i "Grease", udzial w realizowanym dla Telewizji Polskiej teleturnieju muzycznym "Spiewajace Fortepiany" (2001-2004 r.), z big bandami: Zbigniewa Namyslowskiego, Ryszarda Borowskiego, "Big Oxen Band" Grzegorza Piotrowskiego, "Perla Big Band" Sebastiana Perlowskiego, z zespołem "Bedu" Rafala Nowakowskiego, a takze wystepy goscinne w programach telewizyjnych oraz udzial w licznych sesjach nagraniowych, m.in. muzyki do reklam i serialu "Zaginiona", plyt: Sebastiana Szymanskego, Malgorzaty Wojciechowskiej, zespołu "Bedu" i "Afro Kolektyw". Wraz z pianista i kompozytorem Bartlomiejem Lewczukiem tworzy duet wykonujacy standardy muzyki jazzowej i popularnej. W 2005 roku utworzyla wlasny kwartet, wykonujacy jej autorski program - wlasne kompozycje i piosenki, a takze zaaranzowane przez siebie przeboje muzyki popularnej (m.in. zespolu The Beatles). Muzyka utrzymana jest w stylu jazz, smooth jazz i pop, a solowemu puzonowi towarzyszy sekcja rytmiczna: fortepian, kontrabas (gitara basowa) oraz perkusja.

Imagination Trio

w składzie: Michał Sołtan – g, Maciej Dziedzic – dr, Adam Prokopowicz – b

Trio powołane z inicjatywy Michała Sołtana i Macieja Dziedzica. Zespół realizuje zarówno własne pomysły jak i interpretuje na nowo utwory takich muzyków jak m.in. Wes Montgomery, Jackie McLean, Thelonious Monk czy John Coltrane.

„Chcemy, żeby głównym motorem naszej muzyki była wyobraźnia”

Michał Sołtan
Ur. w 1985. Gitarzysta, kompozytor. Student Wydziału Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie gitary prof. Piotra Lemańskiego. W 2008 roku założył trio (Sołtan-Praśniewski-Piątkowski) i kwartet (Sołtan-Gańko-Praśniewski-Piątkowski), które koncertowały w warszawskich klubach (Projektor, Siedem Grzechów, Buffo). We wrześniu 2008 założył duet jazzowy z gitarzystą Michałem Przerwą-Tetmajerem. Gra również w Big Bandzie UMFC.
Jest współzałożycielem zespołu Alters (www.alters.pl) z którym :
- w 2007 roku wydał debiutancką płytę
- w 2008 roku zdobył szereg nagród (w tym I Nagrodę Prezydenta Miasta Słupsk) w Festiwalu o charakterze konkursowym „Niemen Non Stop”,
- wystąpił w prestiżowym Festiwalu Jazz Forum „Ci na których liczymy” w klubie Tygmont (szczegóły w październikowym i listopadowym Jazz Forum z 2008 r.)

Maciej Dziedzic
Ur. w 1985. Perkusista, kompozytor, aranżer. Jego fascynacje muzyczne kierują się w stronę jazzu tradycyjnego, nowoczesnego jak również muzyki filmowej (muzyki ilustracyjnej). Uczy się na Wydziale Jazzu ZPSM im. F. Chopina w Warszawie w klasie perkusji prof. Kazimierza Jonkisza.
W latach 2005-2007 współpracował z Wydziałem Jazzu UMCS w Lublinie (Big Band Wydziału Jazzu pod dyrekcją Tomasza Momota), Markiem Stefankiewiczem, Krystyną Prońko
Od 2007 roku związany z zespołem Dwootho, z którym wzięli udział:
-sierpień 2007 Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu,
-lipiec 2008 FAMA w Świnoujściu - laureat,
-sierpień 2008 - Festiwal Filmowy "Dwa Brzegi" w Kazimierzu Dolnym
W grudniu 2008 otrzymali I Nagrodę w kategorii Muzyka Rozrywkowa na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu
Współpracuje z eksperymentalnym składem Kar Ma Pa:
W lipcu 2008 Festiwal Flamenco - Fiesta Alegria: muzyka do filmu niemego "Pies Andaluzyjski" z 1926r. (reż. Luis Bunuel, scenariusz - Salvador Dali)

Adam Prokopowicz
Ur. w 1983r. Kontrabasista, basista. Student Wydziału Jazzu ZSPM im.F.Chopina w Warszawie w klasie konrabasu prof. Adama Cegielskiego. Uczeń kontrabasistów: Wojtka Pulcyna i Kazimierza Jędrysiaka.
Współpracuje z hammondzistą Jackiem Prokopowiczem i jego zespołem Colors of Trio (Prokopowicz, Wilk, Świerzbiński), z saksofonistą Arkiem Osenkowskim.

 

Eva Goc, Manager
+48 728 894 044
evart@evart.pl


ARTYŚCI: