PROGRAM:

Tropami Wysockiego
– pieśni narowiste
Śladem Bułata Okudżawy

Wieczór rosyjskich
bardów

Przerwany lot -
spotkanie z Wysockim

Barwy

Romantico po rosyjsku

Między Ukrainą a
Podlasiem

Pieśni Okudżawy i
podolskie pieśni żydowskie

Romanse i ballady

Banditen songs

Flamenco

Rajskie jabłka

Muzyczny list z Moskwy
PianoBar
Rock and Pop
Do nieba schody
Inne projekty

 


Miłosz Łabiński – pianista, data urodzenia : 14 lutego 1979.
W latach 1988 - 1994 ukończył Szkołę Muzyczną im. Grażyny Bacewicz w Radomsku oraz Szkołę Muzyczną w Częstochowie. Jako nastolatek wyruszył do Francji i tam ukończył paryską Ecole Normale de Musique de Paris. Naturalną konsekwencją było Wyższe Konserwatorium Paryskie, które ukończył w roku 2000.

Fortepian to głos duszy Miłosza, wybrzmiewa jego radości, smutki, miłości i troski. Obok najznakomitszych klasyków, takich jak Chopin, grywa także repertuar rozrywkowy.
Mimo iż nie lubi konkursów zdarzyło mu się kilkakrotnie brać udział w pianistycznym współzawodnictwie. Jako dwunastolatek zajął pierwsze miejsce w Wojewódzkim Konkursie Pianistycznym w Piotrkowie Trybunalskim oraz pierwsze miejsce w Regionalnym Konkursie Pianistycznym w Zgierzu. Niespełna rok później otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym w Koninie. Jako 14-latek sięgnął po laur Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Miłosza Magina w Paryżu zajmując pierwsze miejsce i otrzymując nagrodę specjalną za wykonanie muzyki francuskiej. Koncert Laureatów odbywał się w prestiżowym miejscu - sali UNESCO.

Nagrywał dla Telewizji Katowice, Polskiego Radia w Warszawie. Koncertował w warszawskiej Oranżerii i Podchorążówce a także w Muzeum im. Paderewskiego w Łazienkach. W 1997 otrzymał stypendium Rządu Francuskiego. Grywał w paryskich kabaretach m.in. w miejscu debiutu Jacqua Brela i George’a Brassensa na paryskim Montmartre – w Kabarecie Le Petit Bar (ex Patachou). W 2006 zajął trzecie miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Pianistów Rozrywkowych w Warszawie.

Największą radością Miłosza są koncerty dla publiczności, te, które gra w bezpośredniej bliskości słuchaczy.

 

Eva Goc, Manager
+48 728 894 044
evart@evart.pl


ARTYŚCI: